průvodce k udržitelnému šatníku

…noste své oblečení s láskou.

Co vám Průvodce PŘINESE?

byla_jsem_sukne

vytřídíte si šatník, zbavíte se věcí, které vám nepřináší radost, nenosíte je a akorát vám při otevření skříně padají na hlavu

byla_jsem_sukne

naopak věci, které máte rádi, budete nosit mnohem raději, uvidíte v nich nový potenciál

byla_jsem_sukne

orientaci v textilních materiálech, ať víte, co chcete mít ve skříni a co už ne!

byla_jsem_sukne

nové kousky oblečení budete pořizovat takovým způsobem, který vám pomůže výrazně ušetřit a to jak peněženku, tak planetu, tak hlavně vaše nervy!

byla_jsem_sukne

budete se na svoje oblečení koukat s láskou a radovat se z toho, že se máte 🙂

byla_jsem_sukne

pár základních oprav oblečení, to se vždycky hodí!

Co se o Průvodci ŘÍKÁ?

Musím říct, že je to fakt fajn počin. Petra do něj vložila fůru práce a dokonce vám přinese skoro 3/4 hod videa přímo ze sekáče, kde vám názorně ukazuje, jak snadno se s minimálním úsilím dá najít poklad - vlněný svetr, hedvábná šála nebo třeba látka na šití. Hodně užitečná je taky sekce přešívání a úprav oděvů - znám totiž spoustu lidí, kteří si neumí zašít dírku ve svetru a je to pro ně důvod oblečení vyhodit, což je strašná škoda. Parádní je i návod na vizuálně nepoznatelné zkrácení džínů a další hromada tipů třeba i na dokumenty o škodlivosti fast fashion.
Zuzka
@theordinaryiminimalist
Když jsem procházela průvodce, říkala jsem si, jak by našim babičkám, i maminkám, srdce plesalo. A i vám bude plesat. Je to totiž návrat k nám samým, k našim kořenům. K době, kdy jsem se jako dítě celý rok těšila na Vánoce, na nové šaty. A pak jsem je taky díky tomu dlouho nosila a milovala. Vážila jsem si jich. Neměla jsem jich totiž ve skříni třicet. Najít lásku ve svojí skříni je dnes hodně těžké. A přesně v tom vám tento průvodce pomůže. Poznat a upřednostnit kvalitu nad kvantitou. Cítit hrdost, až si sami něco přešijete nebo opravíte. Třeba se, ale, taky svobodně nadechnout, až vytřídíte skříň a zůstane v ní jen to, co vám sluší. Ten pocit je k nezaplacení!
Lucie
@svetpodlelu

Jaké kategorie vás čekají?

ČÁST O ŠATNÍKU

byla_jsem_sukne

Textilní materiály – hodně důležité téma a klíč ke spokojenému šatníku.

byla_jsem_sukne

Cesty pořizování oblečení, opravy - neméně důležité téma! Nechoďte už kupovat hadry do běžných obchodů, ale jděte nějakou zajímavější cestou, budete mít originálnější kousky a ve finále PODSTATNĚ ušetříte!

byla_jsem_sukne

Doporučení a popis zásadních a skvělých dokumentů, které stojí za shlédnutí… místo koukání na seriál na Netflixu dejte nějaký z těchto dokumentů, jsou skvělé, potřebné a maximálně přínosné!

byla_jsem_sukne

Část o textilním průmyslu a výrazech, na které v této souvislosti můžeme narazit. Takové moje pojetí tématu, nečekejte tak žádná velká data, čísla ani statistiky! Ale je to důležitá část v celé skládačce.

byla_jsem_sukne

Kapitola o tom, kam s nepotřebným oblečením.

byla_jsem_sukne

Třídění šatníku! Videa a pracovní list

byla_jsem_sukne

BONUS: videa na opravy oblečení - zkrácení džínů, zúžení pasu u džínů, oprava díry ve svetru, odžmolkování svetru

Můžete se těšit např. na

tato VIDEA:

... o materiálech, kde si ukážeme jednotlivé materiály na konkrétních kouscích oblečení

... o několika aplikacích, které vám pomůžou s oblečením

... vezmu vás na 40ti minutovou a 20ti minutovou tour de second hand 🙂

... jak si vyřídit šatník

... opravíme díru ve svetru, odžmolkujeme ho, zúžíme pas u džínů, a také je zkrátíme

A jak to celé PROBÍHÁ?

v objednávkovém formuláři na další stránce si zvolte vybranou variantu Průvodce. Po úhradě vám do emailu přijdou přístupové údaje, kterými se přihlásíte do členské sekce na www.bylajsemsukne.cz a od té chvíle již můžete libovolně procházet celého Průvodce.

přístup není časově limitovaný a je navždy

Průvodce průběžně vylepšuju, přidávám kapitoly, takže se stále vyvíjí a jde s dobou 🙂