Povídání z pracovny

Fascinuje mě svět rukodělné výroby a obdivuju každého, kdo se rozhodne touto cestou vydat a živit. Ráda bych prostřednictvím tohoto podcastu objevovala ostatní české značky a hlavně příběhy lidí, kteří za značkou stojí. Takové … povídání z pracovny.

Děkuju, že posloucháte! Jsem moc ráda za jakoukoliv podporu, ať už takovou, že o podcastu řeknete svým známým, nebo že ho sdílíte na sociálních sítích! 

Nově mě můžete podpořit i finančně – pozvěte mě (virtuálně) na kafe! Můžete vybrat velikost kafe a podle toho i částku. Já to budu brát jako takové znamení, že se vám poslech líbil a že mám nahrávat další díly. Příspěvky použiju na profesionální zpracování podcastu (zvuk, střih).

Za jakýkoliv příspěvek moc děkuju !

JE TO JEDNODUCHÉ! POUZE VYPLNÍTE JMÉNO, PŘÍJMÉNÍ A EMAIL, OBRATEM VÁM DO EMAILOVÉ SCHRÁNKY PŘIJDE FAKTURA S ČÁSTKOU A QR KÓDEM, DÍKY KTERÉMU MŮŽETE RYCHLE UHRADIT… RYCHLEJŠÍ NEŽ V KAVÁRNĚ 🙂

Tak a máme tu další díl podcastu povídání z pracovny! Kdo je dnešní host? Tentokrát je to velmi sympatická Iva, která stojí za značkou Estampada, pod kterou tvoří oblečení pro ženy. Iva nám toho poví hodně a je to fakt zajímavý, motivující a inspirativní. Jak začínala, co se nedařilo, z čeho si vzala ponaučení, jak našla tu svojí cestu, jaký model fungování jí vyhovuje a jak se dá pracovat i při malých dětech. Tak si to pojďte poslechnout!

www.estampada.cz

www.bylajsemsukne.cz

Epizoda číslo 15, tentokrát jsem natáčela se Zdeňkou, která má svoji značku Bratobe. U Zdeňky je největší zajímavost to, ze je vystudovaná stavařka a teď vlastně konstruuje střihy na braletky, podprsenky. Což je úžasný k čemu všemu se takové studium dá využít. Bavíme se právě o její značce, jak začínala a jak se dostala až ke svému vymakanému produktu, což je střih na braletku na míru. Pak samozřejmě šije na objednávku, nabízí ebooky, šicí materiál, má to pěkně propojený. Pojďte si to poslechnout!

www.bratobe.cz

www.bylajsemsukne.cz

Vítám vás u dalšího dílu! Nedávno jsem se vás na Instagramu ptala na tipy na rukodělce, muže, abychom tu měli  změnu. Jen z tipů byl na Petra, který má značku Hoblhome, napsala jsem mu, on souhlasil, tak tady ho máme 😊 Díl je netradiční ještě i v tom, že jsem ho vlastně vůbec nestříhala, tak je v původním znění. Petr vypráví krásně, o dřevě, o svých vymazlených kuchyňských prkýnkách, plánech a tak. Pojďte na to. Joo a na konci dlouze přemýšlí o slavném fotografovi, který mu fotil prkýnka do časopisu a nemohl si zaboha vzpomenout… pak po dohrání podcastu si vzpomněl – byl to Robert Vano, tak to jen tak na doplnění 😊

www.hoblhome.cz

www.bylajsemsukne.cz

Vítám vás u dalšího dílu! Nedávno jsem se vás na Instagramu ptala na tipy na rukodělce, muže, abychom tu měli  změnu. Jen z tipů byl na Petra, který má značku Hoblhome, napsala jsem mu, on souhlasil, tak tady ho máme 😊 Díl je netradiční ještě i v tom, že jsem ho vlastně vůbec nestříhala, tak je v původním znění. Petr vypráví krásně, o dřevě, o svých vymazlených kuchyňských prkýnkách, plánech a tak. Pojďte na to. Joo a na konci dlouze přemýšlí o slavném fotografovi, který mu fotil prkýnka do časopisu a nemohl si zaboha vzpomenout… pak po dohrání podcastu si vzpomněl – byl to Robert Vano, tak to jen tak na doplnění 😊

www.hoblhome.cz

www.bylajsemsukne.cz

Nanitce. To je jméno obchodu, jehož majitelka Zdeňka nám dneska bude povídat o jeho začátcích, ale i o svých začátcích v podnikání, které strávila několik let v Německu. Je to celé zase jeden zajímavý příběh, na jehož konci stojí krásný obchod v Praze, kde můžete najít výběrové látky, autorské kousky ušité z těchto látek (oblečení, čepice, dekorace…), pak taky autorské dětské kufříky české výroby se jménem, o těch se v podcastu bavíme hlavně teda bohužel skrz jejich neustálé kopírování a jak se s tím Zdeňka vyrovnává. V obchůdku pak taky můžete narazit na výrobky několika českých výrobců a Zdeňka v podcastu povídá o tom, jak je důležité mít dobře nastavené ceny, nejen proto, aby zůstala zachovaná hodnota ruční práce, ale i proto, aby mohla výrobky českých tvůrců vůbec prodávat a nebyl na tom nikdo tratný. Ke konci se pak dostáváme k aktuální situaci, jak to není vůbec lehký držet obchod nad vodou, když se permanentně otvírá, zavírá a nikdy nevíte, co vlastně bude. Pojďte si to poslechnout!

www.nanitce.cz

 

 

Jitka Zajíčková. Jitka miluje AKVAREL a úplně to z ní číší! Taková ta radost z toho, že děláte něco, co vás baví. Jitka nabízí kurzy malování online, offline – o tom si taky hodně povídáme, přispívá do časopisu, občas se mihne i v televizi – o své první zkušenosti s natáčením, potažmo s Patrikem Hezuckým, nám taky povypráví. A celkově se podělí o moc zajímavý životní příběh, kdy začala malovat už v útlém dětském věku a kam vedly její další kroky až k dnešní úspěšné značce.

https://www.akvarelsjitkou.cz/

Vítám vás u  11. díl podcastu povídání z pracovny, moje jméno je Petra, mám svojí značku Byla jsem sukně, kdy přešívám staré oblečení na nové, jedinečné, krásné, úžasné originální tašky s příběhem .. trochu jsem to přehnala s popisem, ale právě o tom, jak takový svůj produkt nejlépe popsat nám popovídá Inka Dach, která je odborník na to, jak psát texty, ať už na web, nebo k příspěvkům na sociálních sítích. Mimo to je to nesmírně inspirativní žena s úžasnou dávkou positivní energie, která stojí za to sledovat.

Já tady ani nebudu vyjmenovávat o čem jsme si povídaly, je toho spoustu, spoustu tipů a praktických věcí, co se týče těch textů, tak si to pojďte poslechnout!

www.ingriddach.cz

www.bylajsemsukne.cz

Jubilejní, 10. díl jsem pojala trochu jinak a je tentokrát bez hosta! Je to povídání o tom, jaké je to natáčet podcast, jak si vybírám hosty, jak se celý díl zpracovává a taky trochu veselých historek z natáčení. Poslechněte!

www.bylajsemsukne.cz

A kdo je mým dalším hostem? Jsem ráda, že pozvání přijala Anička, která stojí za značkou Monsterance. Pod touto značkou Anička tvoří drátované šperky, třeba hodně magické dračí oči. Anička je hodně proaktivní a krom své tvorby, spravuje FB skupinu, FB placený kurz, nabízí mentoring pro tvůrce… je toho hodně. Krom toho, jak vlastně začínala s podnikáním, nám popovídá o tématech jako je delegování práce, předávání svého know how, jak se postavit k cenotvorbě, jak neopomenout seberozvoj anebo k čemu nám může být dobrý právě mentoring. Stojí to za to.

www.monsterance.cz

www.bylajsemsukne.cz

Dneska se s námi podělí o svůj příběh Hanka Balcarová, která stojí za značkou Klikblik. Jedná se o textilní dekorace, kdy hlavním produktem jsou textilní žárovičky, primárně do dětských pokojíčků, které svítí. Hanka je vyučená krejčí a vypráví příběh toho, jak začínala původně s jiným produktem, kdy šila oblečení. A proč to nešlo. A proč pak vznikly žárovky. A proč ty jdou. Z čeho si vzala ponaučení a jak ten nový business nastavila tak, aby to bylo udržitelné a přinášelo jí to radost. Tak si to pojďte poslechnout.

www.klikblik.cz

Další povídání z pracovny, tentokrát od pece. Mým dnešním hostem je Eva Horáčková, která má značku Clayly. Jedná se o keramické výrobky, talíře, hrníčky, květináče a mnoho dalšího. Jak sama píše na svých stránkách – je na 50% keramik a na 50% analytik. Je vystudovaná matematička, máma dvou dětí a keramice propadla teprve nedávno. Bavíme se o tom, co jí ke keramice přivedlo, o fotkách, tvorbě webu, naťukneme cenotvorbu ale i třeba skloubení práce a rodinného života. A taky se dozvíte, že to není jen tak mít doma vypalovací pec!

www.clayly.cz

Dnešním hostem je Martina Dvořáčková, alias Digiholka, která je specialistkou na sociální sítě. Pozvala jsem jí, abychom si povídaly o tom, jak nejlépe ty sítě využívat, pokud jsem tvůrce. Bavíme se o aktuálních nejpoužívanějších platformách, Facebook, Instagram, Tik Tok, LinkedIn. Jakými způsoby tu svojí prezentaci na těchto sítích nejlépe uchopit.

Na konci jsem ještě dohrála malý dodatek k tomu, jak jsem si vyzkoušela nové sítě Tik Tok a Clubhouse. www.digiholka.cz

V dnešním, pátém dílu, vás přivítám společně s milou Adél, která má svojí značku Ručně vytvořený svět. V tomhle svém světě Adéla vytváří minerální šperky, amulety, osobní krystaly a věnuje se litoterapii. Adélka je křehká a éterická bytost a tuhle tvorbu má jako své poslání. Podniká při práci, kdy pracuje jako učitelka v mateřské školce. Povídání je vlastně o všem, zase takový jiný úhel pohledu na podnikání, když to nemáte jako hlavní pracovní činnost. www.rucnevytvorenysvet.cz

A mým dnešním, v pořadí čtvrtým hostem, je Hanka Šormová, která stojí za značkou Tuláčkův svět. Není to úplně handmade tvorba, nicméně Hanka pro nás tvůrce na konci loňského roku, díky projektu Darujeme české Vánoce, udělala tolik, že sem, do podcastu pro tvůrce, absolutně patří. Hanka je živel se spoustou zájmů, například psaní pohádek, cestování a hlavně podpora zvídavých dětí. Tohle všechno dohromady dalo za vznik právě Tuláčkovu světu, kde se v nabízených hrách pro děti od 5-11 let toto vše krásně prolíná. Právě na začátku podcastu Hanka nadšeně vypráví o tom, jaká byla cesta založení této značky, jak se samotný produkt v čase utvářel a měnil až do jeho finální podoby. Zase zajímavé povídání o začátku jednoho podnikání. A poté přecházíme do povídání o projektu Darujeme české Vánoce, na kterém Hanka makala dnem i nocí a v podcastu si poslechněte, jak to vlastně celý probíhalo. www.tulackuvsvet.cz a www.darujemeceskevanoce.cz

Mým dnešním hostem je Alena Hradilová, která má svojí značku a ta se jmenuje Alucha. Pod touto značkou se skrývají látkové vložky, které Alena šije na šlapacím stroji! O tom, jak se k šití tohoto produktu dostala, ale i proč šije zrovna na tom šlapacím stroji si budeme povídat. Stejně tak jako o začátcích podnikání, posunech, speciálním produktu, který v sobě Alena musela zpracovat, aby ho dokázala vlastně správně nabízet. Se mnou například i hodně rezonovalo téma toho, že pracovat z domova, má své velké výhody, ale stejně tak i nevýhody, kdy je člověk hodně sociálně vyčleněný. Jak tuto situace Alena vyřešila se taky dozvíte. Je to zase jeden z mnoha příběhu, ve kterém se nás, malých tvůrců, spousta najde, pojďte na to. www.alucha.cz

Mým dnešním hostem je Bára Pallová, která stojí za značkou LESITO. Jedná se o rodinnou dílnu z jihu Moravy, kde šijí hračky. Hračky šijí z kvalitních přírodních materiálů a jsou certifikované a bezpečné pro děti od narození. Právě to, co zřízení takové certifikace představuje, Bára vypráví v druhé půlce podcastu a byly to pro mě hodně překvapivé informace. V první půlce jsme se pro změnu docela ponořily do témat jako jsou začátky podnikání, konkurence a kopírování… však si to pojďte poslechnout! www.lesito.cz

První díl! A hostem je Terka Jarošová, která má krom tří dětí ještě svojí značku Ekopanenky. Sice to trochu zní, jako když si voláme z telefonní budky, zrovna ten přenos nebyl ideální, ale doufám, že obsah to přebije! 🙂 Povídáme si o spoustě věcí… o vývoji Ekopanenek, nastavení cen výrobků, vlivu cyklu na kreativitu, sociálních sítích a mnoho dalšího. www.ekopanenky.cz

V první části vám trochu odtajním, proč vlastně tenhle podcast natáčím a co mě k tomu vedlo… prostě něco na úvod.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.