Nezaradené

Mini?

To občas narazíte na takovou věc, která dá vzniknout tolika krásám! V tomhle případě se jednalo o dvě MINI sukýnky, v semišové kůži, zelenou a fialovou.

Fialovou sukýnku už jsem měla doma dlouho předlouho a měla jsem za to, že ta barva je natolik specifická, že se taška z ní nebude tak líbit. Proto mi tady ležela a čekala na svojí chvíli. Kdežto zelenou sukni jsem viděla v sekáči už na několik metrů a bylo mi jasný, že tohle bude hit! Ta barva byla fakt krásná. Nejdřív jsem po ní šla s tím, že to bude super kousek do „zachráníš“, že sukni pošlu dál. Přeci jen se jednalo o značku DKNY, Donna Karan, v koženém provedení navrch… ale bohužel při bližším ohledání jsem našla na přední straně veliký flek.

zelená sukně s flekem
DKNY

I když spoustu věcí se dá opravit, fleky odstranit, tak tohle nemělo šanci. Takže přešití na tašku bylo jasné. Sukni jsem rozpárala tak, aby zůstalo co nejvíc materiálu zachováno. Na výsledek jsem dlouze koukala a přemýšlela jak na to, aby z toho bylo co nejvíc užitku. Asi by mě v tuto chvíli nenapadlo, že se materiál promítne do čtyřech tašek!

První taška byla jasná, nic víc než samotné zelené provedení. Vyšla z toho taška originálního tvaru, tak jak mi sukně dovolila. Vtipným řešením považuji i to, že jako podšívku do tašky jsem použila samotnou podšívku ze sukně. Takže to k sobě náramně pasovalo. V tašce je kapsička na zip a jako třešinka na dortu jsou kožené popruhy, tak akorát na nošení na ruce. Byl to prostě jedinečný kousek, který vzbudil nemalou odezvu na Instagramu a taška byla pryč do pár minut.

zelená taška

Teď přichází na řadu fialová sukýnka. Volba byla jasná a po úspěchu zelené tašky, jsem z fialové udělala tu samou, ten samý tvar, ta samá ucha do ruky, akorát že ve fialovém provedení. Tentokrát už byla taška šitá na přání a putovala přímo za novou majitelkou na Moravu.

fialová taška

V této chvíli celý příběh začíná nabírat na obrátkách, takže čtěte dál 😊 Zbývaly mi tu kousky jak fialové, tak zelené látky. Různé velikosti odstřižků. Přemýšlela jsem, co z toho, co z toho ještě dostat, aby se nemusely vyhodit. Úplnou náhodou jsem doma měla kožený popruh ve stejném zeleném odstínu. Měla jsem ho tu už někdy od jara, ten odstín se mi líbil, tak jsem si ho nechala vyrobit, ale nikdy nebylo k čemu ho uplatit. A teď taková souhra, opravdu tón v tónu. Bylo rozhodnuto, udělám ještě crossbody s použitím zbytků látek a popruhu.

tón v tónu

Vznikla z toho jedinečná crossbody, řekla bych s lehkým nádechem retra, ale o to víc IN! Strhl se o ní veliký zájem a nakonec putovala k nové majitelce až do Prahy 😊

crossbag

Na začátku byly vlastně dvě mini sukně. Na upcyklaci vždy raději využívám oblečení velikosti maxi, to se pak můžete krásně kreativně vyřádit a nelimituje vás tolik nedostatek látky. Ale zase pracovat s limity bývá někdy o to větší výzva! Stejně jako teď. Měla jsem tu opravdu už jen zbytečky, fialové, zelené.. a zase mi bylo líto to vyhodit! A tak měřím, stříhám, sešívám, je to tip top…

příprava na taštičky

…ale vznikají další tři taštičky! Tentokrát menší velikosti, takové taštičky na cokoliv…. na tužky, nabíječky, kosmetiku… jsou jediněčné. Všechny tři. A tímto uzavírám příběh dvou minisukýnek v zářivých barvách! Užila jsem si to.

tři taštičky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *