Šatník

Jak začít se svým vysněným šatníkem?

Důvodů pro změnu může být spoustu. Možná jste v životní fázi, která si žádá trochu reorganizace oblečení. Mohla se vám změnit váha, jste po mateřské (nebo na mateřské), přestěhovala jste se na místo, které má své specifické požadavky na oblečení (z velkoměsta na vesnici, či opačným směrem), změnila jste práci, nastoupila do práce, apod. Anebo vás váš šatník jednoduše nebaví a chtěla byste to celý trochu jinak, líp.

Mám pro vás 4 tipy, jak na to.

Je skvělé, že s tím chcete pohnout! V oblečení je síla a není od věci jí umět využít ve svůj prospěch. Přeci jen tím, co nosíme a jak to nosíme, dávám našemu okolí obrázek o sobě samé.

Všimněte si, když se obléknete tak, že se v tom celý den cítíte opravdu skvěle, hned jste s náladou a energií úplně někde jinde, než když se to zrovna moc nepovede.

Upřímně vám teď řeknu, že spokojený a vyladěný šatník se nesestaví přes noc. I když by to bylo báječné, ráno se probudit, otevřít dveře od skříně a tam najít jen ty perfektní kousky, děti okolo spokojeně hopkají, vůbec nic po nás nechtějí, manžel chystá snídani, domácnost se sama uklízí… ha, zpátky na zem. Ideální šatník může trvat dlouho, odstranit to, co tam nepatří a mít tam jen to, co tam patří. Týdny, měsíce a ve finále je to tak trochu nekončící proces, protože jak se vyvíjíme my, vyvíjí se tak i to, co chceme nosit. Ale když víte jak na to, může to zábavná, jednoduchá a nebojím se napsat až osvobozující aktivita. Hlavní je začít!

Aby jste na to nebyla sama, připravila jsem pro vás jedinečný kurz, který vás provede s mojí podporou krok za krokem k šatníku, se kterým budete fakt spokojená. Koukněte semVylaďte svůj styl a užívejte si šatník naplno“ .

Váš šatník by měl odrážet vaší AKTUÁLNÍ situaci

Ze všeho nejvíc by tam neměly nic dělat věci, které nenosíte, neladí s vaším životním stylem, nebo vám dokonce nesedí. Jestli se vám například změnila váha, doporučuju ty kousky, které vám nejsou, dát do krabice a uklidit je někam mimo (nezapomeňte si tu krabici nadepsat). Není nic víc frustrujícího, než se ráno cpát do kalhot, které sotva dopnete a být tak od rána v totální nepohodě (já sama mám krabice na „větší období“ a na „menší období“ a je to skvělý trik, jak si tohle střídání váhy nedělat ještě těžší, než to je 😊 a zároveň být připravena na vše). Jednoduše? Mějte v šatníku jen to, co odpovídá vašemu aktuálnímu tělu a životní situaci.

Nenakupujte impulsivně

Nepromyšlenými nákupy si cestu za vysněným šatníkem spíš zpomalíte, nebo z ní dokonce vykolejíte.

Než cokoliv koupíte, ptejte se sama sebe:

  • Opravdu se mi to líbí, je to můj styl a budu to nosit?
  • Můžu to zkombinovat alespoň se 3 kousky, co už mám?
  • Nemám už něco podobného?

Nenechte se zviklat ani slevovými akcemi. To, že ušetříte, ale zaplevelíte si šatník nepromyšlenými kousky je ve finále větší výdaj, než když odoláte. Na druhou stranu, pokud jasně víte, co vám v šatníku chybí, není od věci slevovou akci využít a ušetřit. Proč ne?

Najděte svoje barvy! A těch se držte

Barevná paleta je nesmírně široké spektrum odstínů, tónů, intenzit. Existuje jich miliardy. Velkou službu vám udělá, pokud si pro sebe a svůj šatník stanovíte barevné hranice ve kterých se budete pohybovat.

Bude se vám vše lépe kombinovat a hlavně pokud budete kupovat novou věc, budete vždy dobře vědět, po které barvě sáhnout, aby tam hrála.

Vyznat se v barvách je trochu alchymie. A ještě to správně kombinovat tak, aby to to spolu ladilo a k tomu všemu nám to slušelo. Pro začátek postačí rozdělit si šatník na neutrální barvy a ty ostatní.

Neutrální jsou, jak už z názvu vyplývá, neutrální. Černá, bílá, šedivá, ale pro naše potřeby mezi ně můžeme zahrnout i béžovou, tmavě modrou, khaki, hnědou. Když budou tyto barvy tvořit základ vašeho šatníku a pak k nim jen přidáte pár (dvě, tři) doplňkových barev, máte docela vyhráno. Až si budete jistá v kramflecích, můžete to rozjet a přidat i nějaký ten potisk, proužek, květinku.

Bude to jednoduché, nebudete se v tom ztrácet a vůbec to nemusí být nuda, jak by se mohlo na první pohled zdát. Naopak!

Pro naladění se na barvy využijte můj tréninkový eBook Jak na barvy v šatníku„, kde zjistíte, co všechno se dá s čím kombinovat a jak opravdu využít to, co máte ve své skříni.

Postavte si kvalitní základ

A tím teď nemyslím 3 trička, dvoje džíny a kabát. Základ představuje to, co se na první dobrou může jevit spíš jako vedlejší kategorie, ale opak je pravdou. Jsou to stěžejní kousky a pokud je nemáte v pořádku a nedávají v šatníku smysl, nebude ten šatník spokojený, ani kdybychom se na hlavu stavěli. O co jde?

  • Spodní prádlo, ponožky, punčocháče
  • Košilky, trička
  • Boty, kabelky
  • Čepice, klobouky, brýle
  • Šperky

Když si dobře postavíte základy, můžete stavět další patra. Nebude se vám pak stávat, že si koupíte novou sukni a doma zjistíte, že k ní nemáte vhodné boty, kabelku a ani punčochy. Další frustrace.

Jak tedy začít se svým vysněným šatníkem? Hlavně tak, že tam budete mít věci, které sedí k vašemu aktuálnímu životnímu stylu a k vám samotné. Zkuste aplikovat výše uvedené tipy a začít ladit, jak šatník, tak ruku v ruce se s tím i váš styl. A nebuďte na to sama, ráda vám pomůžu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *